Esoy - Świece sojowe - Świece zapachowe - Świece naturalne - Świece eleganckie

SOY • Świece zapachowe i dekoracyjne

Kontakt

Esoy - Świece sojowe - Świece zapachowe - Świece naturalne - Świece eleganckie

Kategorie

Wszystko na temat wegańskich świec

Strona główna » Blog » Wszystko na temat wegańskich świec
Zadbaj o środowisko i swoich bliskich! W dzisiejszych czasach produkty ekologiczne są coraz popularniejsze – tak jak nasze ekologiczne świece. Sięgamy po nie, ponieważ zależy nam nie tylko na własnym bezpieczeństwie, ale także na dobru…

Zadbaj o środowisko i swoich bliskich!

W dzisiejszych czasach produkty ekologiczne są coraz popularniejsze – tak jak nasze ekologiczne świece. Sięgamy po nie, ponieważ zależy nam nie tylko na własnym bezpieczeństwie, ale także na dobru naszej planety. Jednym z surowców, który sprawia, że nasze świece są w stu procentach przyjazne dla środowiska jest wosk sojowy. Wykonywane z niego świece sojowe nie zawierają żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego ani pozyskanych w sposób nie ekologiczny. I właśnie dlatego wybieramy produkty ekologiczne takie jak świece sojowe, które są produkowane w zgodzie z naturą.

Z czego zrobione jest opakowanie do świecy ekologicznej?

Jeśli dbamy o środowisko naturalne, warto przyjrzeć się opakowaniu świecy, którą kupujemy. Warto wybierać opakowania kartonowe, które można później wykorzystać w domu np. do przechowywania drobiazgów jak pędzle do makijażu.

Szklane słoje po świecach ekologicznych można także ponownie wykorzystać lub poddać recyklingowi.

Z czego zrobiony jest knot w świecy ekologicznej?

Pamiętaj, że świece sojowe to nie tylko sam wosk sojowy.

Knot jest istotną częścią świecy i nie należy go pomijać. Szkodliwe materiały takie jak ołów mogą znajdować się w knotach, używanych do świec parafinowych, ale też sojowych, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę, wybierając świece. Nasze knoty są 100% wyprodukowane bez użycia środków chemicznych z niebielonej bawełny, która posiada standard 00 OEKO-TEX.

Ekologiczne świece z wosku pszczelego

Natura jest naszą inspiracją!

Wosk pszczeli wykorzystyany w naszych świecach jest produktem całkowicie naturalnym. W Polsce jest surowcem lokalnym, którego nie trzeba sprowadzać z innego kraju lub kontynentu i łatwo można skontrolować jego produkcję oraz pochodzenie. To produkt uboczny produkcji miodu. Nie znaczy to jednak, że jest mniej wartościowy niż sam miód. Wręcz przeciwnie, wosk pszczeli wykorzystuje się w kosmetyce, farmaceutyce i do produkcji naturalnych świec.

Marka Esoy ręcznie wytwarza świece z wosku pszczelego, które są w pełni ekologiczne, i przyjazne dla środowiska. Roztaczają delikatny aromat miodu. Możesz się rozkoszować ich wyjątkowym klimatem w swoim domu. Ciepły płomień i przyjemny blask przyniosą ukojenie zmysłów, a naturalny wosk pozyskiwany z polskich pasiek zapewni komfortową atmosferę – także dla osób wrażliwych i alergików.

Pakowanie ekologicznych świec

W celu zabezpieczenia towaru wybieramy ekologiczne, ozdobne wypełniacze, które z powodzeniem można wykorzystać ponownie na przykład do pakowania prezentów — nie używamy folii bąbelkowej, co sprawia, że ograniczamy zużycie plastiku. Nasze opakowania są w pełni biodegradowalne.

Etykiety na naszych świecach sojowych są również z papieru a wysokiej jakości taśmy papierowe, które są przez nas wykorzystywane to estetyczny i ekologiczny sposób zaklejania kartonów.

Podobne artykuły