Esoy - Świece sojowe - Świece zapachowe - Świece naturalne - Świece eleganckie

SOY • Świece zapachowe i dekoracyjne

Kontakt

Esoy - Świece sojowe - Świece zapachowe - Świece naturalne - Świece eleganckie

Kategorie

Świece do aromaterapii

Strona główna » Blog » Świece do aromaterapii
Świece do aromaterapii Świece zajmują ważne miejsce w aromaterapii. Są one praktycznym, a jednocześnie pięknym źródłem światła/ciepła. Świece dodają pięknego, nastrojowego akcentu do romantycznego wieczoru, pomagają dodać atmosferę relaksu i spokoju podczas kąpieli i zapewniają…
Świece do aromaterapii

Świece do aromaterapii

Świece zajmują ważne miejsce w aromaterapii. Są one praktycznym, a jednocześnie pięknym źródłem światła/ciepła.

Świece dodają pięknego, nastrojowego akcentu do romantycznego wieczoru, pomagają dodać atmosferę relaksu i spokoju podczas kąpieli i zapewniają poczucie komfortu. Świece są używane podczas ceremonii religijnych, medytacji i w wielu innych zastosowaniach, w których poszukiwane jest poczucie oświecenia, relaksu lub spokoju.

Holistyczna aromaterapia koncentruje się i podkreśla wykorzystanie wszystkich naturalnych składników, gdy tylko jest to możliwe. Większość świec nie jest całkowicie naturalna, nawet jeśli są one sprzedawane ze słowem aromaterapia. Świece wykonane z syntetycznych składników (lub nawet naturalnych składników zawierających toksyczne związki), pomimo tego, jak przyjemnie pachnie powietrze, którym oddychamy, nadal będziemy wdychać toksyny.

Świece odpowiednie do stosowania w prawdziwej aromaterapii są dostępne, ale trudno je znaleźć i są na ogół drogie.

Istnieje kilka powodów takiego stanu rzeczy:

Wybór wosku używanego do produkcji świec.

Świece wykonane z wosków, które emitują toksyny podczas spalania (np. parafina) nie nadają się do aromaterapii. Holistyczna aromaterapia promuje stosowanie wszystkich naturalnych składników, a wosk parafinowy, produkt uboczny produkcji ropy naftowej, zdecydowanie nie jest naturalny.

Wosk pszczeli, sojowy, inne woski roślinne i być może wosk laurowy to woski wybierane przez osoby dbające o środowisko i osoby zajmujące się aromaterapią. Ci, którzy chcą produkować naturalne świece, stoją przed kilkoma wyzwaniami ze względu na zalety i wady każdego wosku oraz wyższy koszt każdego wosku. Soja, na przykład, jest miękkim woskiem. Poza małymi świeczkami wotywnymi i podgrzewaczami, większe świece na bazie soi są zwykle dostępne tylko jako większe świece w pojemnikach. Wosk pszczeli jest znacznie twardszym woskiem, ale jest dość drogi i ma bardzo charakterystyczny, ale przyjemny miodowy aromat i kolor.

Duża ilość olejku eterycznego wymagana do produkcji świec aromatycznych.

Aby zapach olejku eterycznego był wyczuwalny w świecy, potrzebna jest znaczna ilość olejku eterycznego. W rezultacie większość świec dostępnych na rynku wykorzystuje syntetyczne olejki zapachowe. To samo dotyczy produkcji mydła w kostce, choć łatwiej jest znaleźć całkowicie naturalne mydło w kostce niż całkowicie naturalne świece o zapachu wyłącznie olejków eterycznych.

Świece do aromaterapii - SPA

Na co zwrócić uwagę przy zakupie naturalnych świec?

Kupując naturalne świece odpowiednie do aromaterapii, należy uważnie czytać etykiety. Zwróć uwagę na rodzaj wosków zawartych
w świecy. Należy również upewnić się, że świeca jest aromatyzowana wyłącznie olejkami eterycznymi, a nie olejkami zapachowymi lub innymi substancjami syntetycznymi.

Producenci całkowicie naturalnych świec lub prawie całkowicie naturalnych świec zazwyczaj promują, że ich świece są całkowicie naturalne. Szukaj producentów świec, którzy wymieniają swoje składniki i promują swoje świece stwierdzeniami podobnymi do poniższych:

  • „Wykonane w 100% z naturalnych składników”
  • „Nie zawiera składników syntetycznych”
  • „Zapach wyłącznie z olejkami eterycznymi”
  • „Wykonane wyłącznie z wosku sojowego”
  • „Nie zawiera olejków zapachowych”
  • „Nie zawiera wosku parafinowego”

Bezzapachowe świece na bazie wosku pszczelego i soi są łatwo dostępne.

Podobne artykuły