Esoy - Świece sojowe - Świece zapachowe - Świece naturalne - Świece eleganckie

SOY • Świece zapachowe i dekoracyjne

Kontakt

Esoy - Świece sojowe - Świece zapachowe - Świece naturalne - Świece eleganckie

Kategorie

Jakie świece wybrać? Z wosku naturalnego czy z parafiny?

Strona główna » Blog » Jakie świece wybrać? Z wosku naturalnego czy z parafiny?
Jakie świece wybrać? Z wosku naturalnego czy z parafiny? Świece od lat były nieodłącznym elementem wyposażenia każdego domu ze względu na dawane przez nie źródło światła. Jednak od kilkunastu lat ich przeznaczenie znacząco się zmieniło.…

Jakie świece wybrać? Z wosku naturalnego czy z parafiny?

Świece od lat były nieodłącznym elementem wyposażenia każdego domu ze względu na dawane przez nie źródło światła. Jednak od kilkunastu lat ich przeznaczenie znacząco się zmieniło. Stały się podstawowym elementem wystroju nowoczesnych wnętrz, wypełniając je wyjątkowymi zapachami. W wyniku wzrostu popularności świec z tworzyw sztucznych np. parafiny pojawiły się ich ekologiczne alternatywy takie jak świece z wosku sojowego czy pszczelego.

Wosk naturalny czy parafinowy?

Świece z wosku sojowego pozbawione są substancji, które mogą być szkodliwe dla ludzi jak i zwierząt. Wytwarzane są z produktów naturalnie występujących w przyrodzie. Sytuacja z woskiem parafinowym przedstawia się zupełnie inaczej.

Parafina jest mieszaniną stałych alkanów, zawierających atomy węgla i wydzielana jest między innymi z ciężkich frakcji ropy naftowej. Zastosowanie parafiny obecne jest, także do produkcji past połyskowych, zagęszczania olejów smarowych oraz jako materiał izolacyjny. Ze względu na wysokie ciepło topnienia jest czasem używana w akumulatorach ciepła.

Podczas spalania parafina uwalnia związki toluen, benzen i formaldehyd, które mają działanie rakotwórcze i mogą powodować obrzęk krtani i płuc, zawroty głowy, podrażnienia błon śluzowych, a nawet utratę przytomności.

Woski naturalne w przeciwieństwie do wosku parafinowego są biodegradowalne i nie zawierają metali ciężkich oraz innych składników uwalnianych podczas spalania mogących zaszkodzić ludzkiemu zdrowiu – są więc odpowiednie dla wegetarian i osób dbających o środowisko.

Świece z wosku naturalnego marki ESOY:

Wosk sojowy

Wosk sojowy jest produktem naturalnym, pozyskiwanym z ziaren soi. Jego odkrycie dało początek nowemu typowi świec, które wpisały się w gust wielu osób z racji na fakt, że paliły się czyściej i dłużej od tradycyjnych świec parafinowych.

Proces przygotowania wosku sojowego nie jest skomplikowany. Ziarna po zbiorach są dokładnie oczyszczane, otwierane i wyłuskiwane. W kolejnym kroku przerabiane są na płatki, z których odsącza się olej. Świece z wosku sojowego są bezpieczne, ekologiczne oraz wydajne.

Wosk sojowy przeważa nad parafinowym w kilku aspektach:

  • Czas spalania wosku sojowego jest nawet o 50% dłuższy, a sam proces spalania zachodzi równomiernie.
  • Przy spalaniu wosku sojowego nie występuje zjawisko „dymienia” – czego powodem najczęściej jest knot z dodatkiem ołowiu, który ma zdolność do stałego osiadania w ludzkich płucach. Knoty w świecach sojowych są stworzone z czystej bawełny, bez domieszek metali ciężkich.
  • Wosk sojowy jest bezpieczny dla dzieci, ponieważ nie można się nim poparzyć, a do usunięcia zabrudzeń wystarczy woda z mydłem lub płynem do naczyń.
  • Wosk z soi ma wysokie zdolności łączenia z zapachami. Otrzymana kompozycja zapachowa jest intensywna i pięknie pachnie bez chemicznych wspomagaczy.

Wosk pszczeli

Przez wielu zapomniany i niedoceniony (niesłusznie), ale właśnie z wosku pszczelego zaczęły powstawać pierwsze świece. Wosk pszczeli jest doskonałym wyborem dla alergików i osób o dużej wrażliwości – oczyszcza powietrze oraz nie wydziela dymu.

Świece z wosku pszczelego podczas palenia uwalniają bardzo delikatny słodki zapach wosku. Sprawdzą się jako prezent dla osoby, która docenia piękne i naturalne przedmioty.

Podobne artykuły