Esoy - Świece sojowe - Świece zapachowe - Świece naturalne - Świece eleganckie

SOY • Świece zapachowe i dekoracyjne

Kontakt

Esoy - Świece sojowe - Świece zapachowe - Świece naturalne - Świece eleganckie

Kategorie

Korzyści płynące ze świec zapachowych według psychoterapeuty

Strona główna » Blog » Korzyści płynące ze świec zapachowych według psychoterapeuty
Korzyści płynące ze świec zapachowych według psychoterapeuty Świece są tradycją w wielu kulturach, ostoją w wielu domach, a nawet luksusem dla siebie i innych – ale czy są jakieś realne korzyści z ich palenia? W…

Korzyści płynące ze świec zapachowych według psychoterapeuty

Korzyści płynące ze świec zapachowych według psychoterapeuty

Świece są tradycją w wielu kulturach, ostoją w wielu domach, a nawet luksusem dla siebie i innych – ale czy są jakieś realne korzyści z ich palenia? W skrócie: tak. Świece zapachowe tworzą kojącą atmosferę i pomagają poprawić nastrój, jednocześnie uspokajając umysł i łagodząc stres.

„Naukowo udowodniono, że zapachowe świece mogą odgrywać istotną rolę w fizjologicznych skutkach nastroju, stresu, zdolności do pracy i ogólnego zdrowia psychicznego” – powiedziała Chryssa Chalkia, akredytowana kliniczna psychoterapeutka integracyjna i terapeutka poznawczo-behawioralna. Chryssa Chalkia napisała artykuł na temat wpływu świec zapachowych na zmniejszenie lęku.

„Kojący efekt świec opiera się na tym, jak mózg przetwarza zapachy. Zapach świec zapachowych stymuluje nasz układ limbiczny, część mózgu, która jest domem dla naszej pamięci i emocji. Hormony takie jak serotonina i dopamina mogą być wytwarzane, aby pomóc regulować nastrój. Dlatego na nasz stan emocjonalny wpływa na związek między zapachami, wspomnieniami i emocjami”.

Zasadniczo, niektóre zapachy mogą być dla Ciebie atrakcyjne ze względu na wspomnienia, które z nimi kojarzysz. Ale niektóre zapachy wyzwalają te same hormony u wielu różnych osób, co czyni je bardzo popularnymi jako uspokajające zapachy do domu. Aromaty te, takie jak geranium, lawenda i mięta pieprzowa, „okazały się przydatne w leczeniu różnych zaburzeń psychicznych i fizjologicznych”, według Chalkia.

Podczas gdy Chalkia mówi, że ylang ylang „promuje uczucie radości i spokoju”, jaśmin „poprawia pozytywne uczucia i poziom energii”. Mięta pieprzowa i mięta ogrodowa „budzą umysł… zwiększają koncentrację… i poprawiają pamięć”, ale jeśli szukasz czegoś, co uspokoi twój niepokój, rozmaryn, cytryna, rumianek i geranium są dla Ciebie.

Chalkia sugeruje, aby osoby zmagające się z utrzymaniem pozytywnego nastawienia używały świec o zapachu cytrusów, które, jak udowodniono, „podnoszą na duchu i dodają energii”. Chalkia poleca świece o zapachu kwiatu pomarańczy z nutami słodkich owoców cytrusowych, świeżych pomarańczy i zielonych liści. Nasza sojowa świeca zapachowa Peppermint, która ma cudowny zapach mięty i cytryny, może pomóc Ci poczuć się bardziej pozytywnie.

Podobne artykuły